Καλλωπισμός κήπου

Την Πέμπτη11/01/2024 τα παιδιά της Α΄ ταξης Γενικού Λυκείου Καλαμωτής στο πλαίσιο του προγράμματος της Βουλής των Εφήβων με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ.Πλουμία Μισαηλίδη ” Συμμετέχουμε , συμπράττουμε για το περιβάλλον και για το σχολείο” βγήκαν στην αυλή του σχολείου με στόχο τον καλλωπισμό του κήπου. Αρωγός στην προσπάθεια ήταν ο διευθυντής του σχολείου κ.Μηλιανός Νικόλαος , ο οποίος υπέδειξε στα παιδιά τρόπους κλαδέματος και καλλωπισμού των φυτών, καθώς και η κ.Βολάκη Ειρήνη που βοήθησε την προσπάθεια των παιδιών. Η συμμετοχή των μαθητών ήταν εντυπωσιακή και όλοι έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον να μάθουν και να βοηθήσουν. Βέβαια λόγω του περιορισμένου χρόνου δεν ολοκληρώθηκαν όλες οι εργασίες. Τα παιδιά συμφώνησαν να συνεχίσουν σε επόμενη συνάντηση. Επισυνάπτονται φωτογραφίες από την δράση των παιδιών.