Ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς και κηδεμόνες

Την Πέμπτη 10 Νοεμβρίου στις 11π.μ. πραγματοποιήθηκε ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών /-τριών του ΓΕΛ Καλαμωτής. Σε αυτήν παραβρέθηκε αρκετά μεγάλος αριθμός γονέων και κηδεμόνων και το σύνολο σχεδόν του εκπαιδευτικού προσωπικού. Η διευθύντρια του σχολείου κ. Λαμπρινή Αλμυρούδη, αφού παρουσίασε τους/τις εκπαιδευτικούς του σχολείου, ενημέρωσε τους γονείς για τη φοίτηση, την αξιολόγηση, καθώς και την προαγωγή-απόλυση μαθητών /-τριών. Επίσης αναφέρθηκε σε θέματα λειτουργίας του σχολείου με έμφαση στον κανονισμό λειτουργίας του. Στη συνέχεια οι εκπαιδευτικοί – συντονιστές κ. Ειρήνη Βολάκη και κ. Ηλίας Παπαδόπουλος παρουσίασαν τα δύο Σχέδια Δράσης που θα εκπονήσει κατά το τρέχον σχολικό έτος το ΓΕΛ Καλαμωτής, ενθαρρυνοντας και επιζητώντας την εμπλοκή των γονέων και κηδεμόνων στην εκπαιδευτική διαδικασία. Τέλος έγινε αναφορά και παρουσίαση της ιστοσελίδας του σχολείου καθώς και των τρόπων επικοινωνίας της σχολικής μονάδας με τους γονείς.